Norweski dla początkujących

Norweski dla początkujących zaczynamy od rozmowy o Twoich celach, oczekiwaniach i dotychczasowych doświadczeniach związanych z nauką. 

Norweski dla początkujących - Twoje cele i potrzeby

Wiemy, że jest wiele powodów do tego, żeby rozpocząć przygodę z językiem norweskim. Jednak Twoje indywidualne plany są dla nas szczególnie ważne. To Twoje cele są dla nas drogowskazem podczas projektowania pracy i doboru odpowiednich materiałów. Mamy doświadczenie w pracy z Kursantami z przeróżnych branż. Przez to wiemy jak dobrać skuteczne metody nauczania zarówno dla osób, które wyjeżdżają w celach zawodowych, jak i dla tych, którzy myślą o norweskim czysto hobbistycznie i turystycznie. 

 

Następnym ważnym elementem jest omówienie metod nauki i Twoich doświadczeń. Nawet jeżeli nie uczyła_eś się wielu języków obcych, masz za sobą wiele lat spędzonych w szkole. Na tej podstawie jesteś w stanie określić co na Ciebie “działa”, a co jest całkowicie nieskuteczne. To w jaki sposób lubisz się uczyć to niezwykle ważna dla nas informacja. Nawet norweski dla początkujących powinnien być dopasowany do Twich indywidualnych preferencji i predyspozycji. Często spotykamy się z sytuacją, że Kursanci w ogóle nie analizują metod nauki. Powtarzają to co dobrze znają ze szkoły, mimo że nie zawsze przynosi to pożadane efekty. Przed przystąpieniem do pracy z norweskim dla początkujących chcemy zapoznać Ciebie z efektywnymi metodami nauki. 

Norweski dla początkujących - plan nauki

Kiedy już wiemy co motywuje Ciebie do nauki języka i jakie techniki są dla Ciebie najlepsze czas na zaprojektowanie indywidualnego planera nauki. Uwzględniamy tutaj Twoje możliwości czasowe, czyli to ile czasu chcesz i faktycznie możesz poświęcić na naukę każego dnia. Podchodzimy do temau realistycznie, bo nie sztuką jest usiąść do słówek raz w tygodniu przez godzinę, ale wracać do nich regularnie, aby pogłębiać ślad w Twojej pamięci. Osobisty planer pozwala Tobie utrzymać systematyczność i ćwiczyć wszystkie kluczowe kompetencje językowe. 

Norweski dla początkujących - od czego zaczynamy naukę?

Naukę rozpoczynamy od poznania norweskich dźwięków. W norweskim alfabecie znajdziesz 3 dodatkowe litery, a ich wymowa może doprowadzić do małej frustracji na początku. 🙂 Kładziemy nacisk na poprawną wymowę już od pierwszych zajęć, tak abyś nie wyrobił w sobie złych nawyków (co niestety zdarza się przy samodzielnej nauce). Norweski dla początkujących pozwoli Tobie wejść w świat Norwegów ponieważ uczymy się słuchajac native speakerów. Jako Twoi osobiście trenerzy będziemy z Tobą ćwiczyć i zwracać uwagę na kluczowe apskety, np. długość samogłosek. W norweskim wyróżniamy krótkie i długie samogłoski, które wpływają na znaczenie wyrazów.

Norweski dla początkujących - materiały do nauki

Jeśli chodzi o materiały do nauki to stawiamy na różnorodność. Wybieramy podręcznik, który stanowi naszą bazę i pozwala nam płynnie realizować kolejne wyzwania językowe. Pracujemy na kultowych podręcznikach dla początkujących Kursantów – Ny i Norge oraz Paa vei. Książki te posiadają bogatą bazę ćwiczeń, interaktywne materiały internetowe oraz słowniczki. Wybrane przez nas podręczniki skupiają się na praktycznej nauce oraz komunikacji. Przykładowe tematy obejmują wynajęcie mieszkania, poznawanie nowych osób czy wizyta w banku. Wszystko to co będzie Tobie potrzebne po przyjeździe do Norwegii. 


Nawet norweski dla początkujących prowadzimy w taki sposób, aby jak najbardziej skupić się na mówieniu i rozwijaniu zdolności komunikacyjnych.

Co to oznacza w praktyce?

Kursanci czytają dialogi z książek, następnie opowiadają o nich swoimi słowami. Lektorzy zadają dodatkowe pytania z nowymi słówkami. Wykorzystujemy nowe zwroty w różnych kontekstach. Tworzymy nowe dialgi sytuacyjne. 

 

Nauka zaprojektowana jest w taki sposób, aby maksymalnie aktywizować Kursantów. 

 

Oprócz podręczników bazowych, Kursanci otrzymują od nas listę przydatnych materiałów do nauki w domu oraz planer z zadaniami na każdy dzień. 

 

Norweski dla początkujących obejmuje naukę od zera do poziomu A2

 

Kursanci zapoznaja się z czasem teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Potrafią swobodnie opowiedać o sobie, swojej rodzinie, czasie wolnym, zainteresowaniach oraz pracy. Zapoznają się z charakterystycznymi w Norwegii świętami i zwyczajami. Kursanci nie tylko uczą się języka, ale kultury. Jeśli zdecydujesz się na norweski dla początkujących bez problemu będziesz w stanie zapytać o drogę, zrobić zakupy czy pójść do lekarza. Praktyka, systematyka i komunikacja to nasze motto. 

 

Jeśli planujesz przepowadzkę do Norwegii, chcesz poszerzyć swoje możliwości zawodowe tutaj w Polsce, czy po prostu jesteś zafascynowany krainą fjordów. Nie wahaj się i rozpocznij swoją przygodę z norweskim dla początkujących! 

Norweski dla początkujących - skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a następnie ustalimy szczegóły współpracy.  

 

lub zadzwoń do mnie

Agnieszka, tel. 512 394 506

Wkrótce skontaktuję się z Tobą

Tymczasem zapraszam na nasze media społecznościowe: