Norweski dla średniozaawansowanych

Norweski dla średniozaawansowanych to kolejny etap na drodze do płynności językowej. Jeśli tutaj jesteś to znaczy, że masz już za sobą podstawy. 

Norweski w grupie - jak wyglądają zajęcia?

Być może mieszkałe_aś lub mieszkasz w Norwegii, ale wciąż nie czujesz się pewnie? 

Dużo rozumiesz kiedy czytasz, ale zaczynając rozmowę brakuje Tobie słów i masz pustkę w głowę? 

Czujesz złość, bo pomimo nauki wciąż nie rozumiesz rodowitych Norwegów? 

 

Jeśli odczuwasz, że pewne braki nie pozwalają Tobie w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i zintegrować się norweskim społeczeństwem to właściwy moment, aby przenieść swój norweski na kolejny poziom zaawansowania! 

 

To prawda, że dla wielu osób norweski dla średniozaawansowanych wydaje się być jednym z trudniejszych faz nauki. Wynika to z tego, że na pewnym etapie zaawansowania nie dostrzegamy już postępów tak szybko. Może to nas zniechęcać i powodować spadek motywacji. Kursanci często też nie wiedzą jak pracować z językiem, aby wskoczyć na kolejny level, dużo już rozumieją, są w stanie komunikować się w codziennych sytuacjach, ale cały czas odczuwają niedosyt. Szczególnie język “żywy”, mówiony, slang, żarty, wyrażenia potoczne stanowią ogromne wyzwanie. 

 

Możemy jednak zapewnić Cię, że ta magiczna poprzeczka B1 jest do przeskoczenia przy odpowiednim planie nauki, materiałach i systematyce. Przeczytaj więce o naszym norweskim dla średniozaawansowanych i zobacz czy chcesz zabrać się za solidny trening językowy!

Norweski dla średnio zaawansowanych - od czego zaczynamy?

Norweski dla średnio zaawansowanych, tak jak każdy nasz kurs, rozpoczynamy od rozmowy i analizy Twoich celów oraz potrzeb. Ważne jest dla nas dlaczego chcesz dalej uczyć się języka norweskiego, jakie są Twoje plany i największe wyzwania językowe. Masz już doświadczenie z nauką języka i to właściwy moment na chwilę refleksji. Przed przystąpieniem do nauki norweskiego dla średniozaawansowanych, chcemy, żebyś zastanowił_a się nad poniższymi pytaniami. 

Norweski dla średniozaawansowanych - przed przystąpieniem do nauki

 1. Kiedy czujesz się najbardziej produktywna_y? Kiedy nauka przychodzi Tobie z łatwością? 
 2. Jak najlepiej przyswajasz nowy materiał? Z kimś? Samodzielnie? Z książek/ materiałów video/ z podcastów? 
 3. Jakie treści są dla Ciebie interesujące? Co przyciąga Twoją uwagę i sprawia, że chcesz więcej? 
 4. Jakie tematy Ciebie nudzą? 
 5. Co się u Ciebie nie sprawdza? Jakie metody, których próbowała_eś zawiodły?

Norweski dla średniozaawansowanych - gdzie jesteś teraz?

Niezależnie od tego czy właśnie wróciła_eś z Norwegii czy uczyła_eś się języka kilka lat/ miesięcy temu wspólną naukę zaczynamy od oceny poziomu. Nie robimy tego standardowo, nie chcemy, żebyś po prostu mechanicznie wypełnił luki w zdaniach. Chcemy z Tobą porozmawiać i odkryć wszystkie Twoje mocne strony i obszary, które możemy wspólnie udoskonalić. 

 

Na podstawie rozmowy projektujemy dla Ciebie kurs oraz tworzymy spersonalizowany plan nauki. W zależności od faktycznego poziomu zaawansowania, szukamy dla Ciebie najlepszych materiałów do wspólnych i samodzielnych treningów językowych. W końcu możemy rozpocząć przygodę z norweskim dla średniozaawansowanych. 

Z jakich materiałów korzystamy?

W naszej szkole stawiamy na różnorodność materiałów, abyś miał okazję zapoznać się z żywym językiem. Naszym bazowym podręcznikiem na zajęciach z norweskiego dla średniozaawansowanych jest Stein på stein. Jest to druga część serii podręczników dla dorosłych Kursantów. Książka skupia się na tematach prywatnych, zawodowych oraz kulturowych. Znajdziesz w niej także wszystkie kluczowe zagadnienia, które pojawiają się na norweskich egzaminach Norskprøve.

 

Poza książką korzystamy z urozmaiconych materiałów autentycznych, czyli filmików, podcastów oraz artykułów. Chcemy, żeby język codzienny i potoczny nie był dla Ciebie udręką. Nasi lektorzy opracowują  filmiki z norweskiej telewizji oraz podcasty radiowe. Tworzymy dla Ciebie pytania oraz listy przydatnych słówek, aby odbiór nowych treści był przyjemny i angażujący. Norweski dla średniozaawansowanych to doskonały moment na wprowadzenie do nauki żywego języka! 

 

Z doświadczenia wiemy, że swobody i płynności językowej uczymy się korzystając z autentycznych źródeł, a nie tylko podręczników. To właśnie zróżnicowanie nauki sprawia, że kontakt z powszednim językiem i rozumienie Norwegów będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsze! 

Jak wygląda kurs norweskiego dla średniozaawansowanych?

Nasza szkoła stawia na efektywną naukę, dlatego dzięki naszym wskazówkom i spersonalizowanemu planerowi intensywnie trenujesz w domu. Norweski dla średniozaawansowanych to praktyka i komunikacja! Samodzielnie przygotowujesz się do lekcji oglądając w domu filmy, słuchając podcastów czy czytając artykuły. Na zajęciach omawiamy pytania, wykorzystujemy nowe słówka i struktury gramatyczne w rozmowie. 

 

Nasze spotkania rozpoczynamy także od krótkiej powtórki językowej, aby regularnie powtarzać materiał. Norweski dla średniozaawansowanych to nowoczesne lekcje online, dzięki czemu wszystkie notatki tworzone są dla Ciebie przez lektora na wirtualnej tablicy.

Noweski dla średniozaawansowanych jest dla Ciebie, jeśli:

 • masz dość nudnych i schematycznych kursów
 • marzysz o tym, aby w końcu mówić, a nie tylko być biernym słuchaczem 
 • chcesz płynnie i swobodnie komunikować się w każdej sytuacji 
 • pragniesz rozumieć rodowitych Norwegów i język potoczny 
 • chcesz brać czynny udział w życiu społecznym i zintegrować się z norweską społecznością 
 • zamierzasz popracować nad poprawną wymową 
 • jesteś gotowa_y, aby poszerzyć swoje możliwości na rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i Norwegii

Noweski dla średniozaawansowanych - skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a następnie ustalimy szczegóły współpracy.  

 

lub zadzwoń do mnie

Agnieszka, tel. 512 394 506

Wkrótce skontaktuję się z Tobą

Tymczasem zapraszam na nasze media społecznościowe: