Nasza misja i wartości

Nasza misja

lektor jezyk angielski szczecin2

Naszą misją jest nie tylko poprawienie Twoich kompetencji językowych, ale także zwiększenie pewności siebie i pokazanie, że każdy potrafi nauczyć się języka obcego. 

Naszym celem jest pokazanie Tobie, że nie ma ograniczeń ani bariery językowej, błędy są naturalnym procesem nauki, bez popełniania błędów nie zrobisz kroku do przodu. 

Chcemy wyciągnąć Ciebie ze strefy komfortu i pokazać jak wiele może się zmienić kiedy przełamiesz swoje ograniczenia i strach przed mówieniem i popełnieniem błędu. 

Naszym celem jest Twoja efektywna i płynna komunikacja, ale nie tylko na poziomie wymiany zdań czy informacji, ale faktycznego zrozumienia Twojego odbiorcy oraz kontekstu. 

Prawidłowa komunikacja to klucz do osiągnięcia sukcesu w sferze prywatnej i zawodowej, dlatego tak dużo czasu poświęcamy na rozmowę, dyskusję, analizę argumentów, zadawanie odpowiednich pytań oraz reagowanie na wypowiedzi innych. Uczymy się rozmawiając i słuchając innych w grupie. 🙂

Bardzo ważne jest dla nas abyś czerpał przyjemność z procesu nauki i zaangażował się w wspólne treningi językowe. Naszym marzeniem jest przekazanie Tobie naszej pasji do języków obcych! 

Stawiamy na dobrą organizację pracy i systematyczne treningi, nasz plan językowy uwzględnia częste, ale krótkie sesje językowe, czyli min. 15 dziennie. 

Nie chcemy, żebyś schematycznie wypełniał ćwiczenia w podręcznikach, chcemy, żebyś tworzył swoje własne! 

Projektowanie ćwiczeń, fiszek, map myśli, pytań powoduje głębokie przetworzenie materiału, a nie tylko testowanie wiedzy. To nauka, która angażuje i przynosi długotrwałe efekty. To wszystko wpływa na Twoją kreatywność, dociekliwość, analizę i w końcu sukces językowy. 🙂 

Nie chcemy schematycznych i nudnych kursów językowych. Projektujemy kursy, które są autentyczne i skrojone na miarę potrzeb 21 wieku, dlatego pracujemy na materiałach, które maksymalnie rozwijają Twoje soft skills:

  • komunikacja 
  • krytyczne myślenie, analiza argumentów oraz treści 
  • zadawanie odpowiednich pytań
  • współpraca
  • szukanie rozwiązań, myślenie poza schematami 
  • prezentowanie treści

Metody nauczania

Naszym priorytetem jest rozwój umiejętności komunikacyjnych, dlatego podczas wszystkich kursów językowych szczególny nacisk stawiamy na konwersacje, nawet na niższych poziomach zaawansowania. Pracujemy na materiałach autentycznych, czyli artykułach, krótkich filmach, prezentacjach oraz podcastach. Subskrybujemy magazyny w języku angielskim, aby jak najlepiej pomóc Tobie w zanurzeniu się w języku angielskim.

Naszymi bazowymi podręcznikami jest seria SpeakOut oraz Keynote. Podręcznik SpeakOut jest zaprojektowany z myślą o potrzebach dorosłych kursantów i zawiera dużą ilość ćwiczeń konwersacyjnych oraz autentyczne i praktyczne przykłady rozmów.  Seria Keynote oparta jest na kultowych przemówieniach TED, dlatego oprócz materiałów autentycznych, pozwala na dyskusje na aktualne i poruszające tematy dzisiejszego świata. Na podstawie przemówień oraz prezentacji, analizujemy argumenty, uczymy się podawać rzetelne przykłady oraz prezentować treści w sposób ciekawy i inspirujący.  Nasze kursy języka angielskiego są zaprojektowane tak, aby rozwijać sztukę analitycznego i krytycznego myślenia. 

Nasi lektorzy nie boją się tematów taboo, dostosowujemy materiał do aktualnych wydarzeń na świecie co pozwala nam doskonalić umiejętność argumentowania i rozmawiania o problemach. Kreatywność i myślenie poza schematami pozwalają na inspirujące rozmowy dotyczące przyszłości.  Aby urozmaicić zajęcia językowe wykorzystujemy karty konwersacyjne oraz angażujące gry językowe.

Dlaczego nasz kurs jest efektywny?

1. Skuteczne nauki języka angielskiego

Naszą pasją jest neurodydaktyka, czyli nauka przyjazna mózgowi. Wiemy, że schematyczne wypełnianie luk w podręcznikach i wkuwanie wszystkiego na pamięć nie przynosi wymarzonych efektów, dlatego naszym celem jest zaangażowanie Ciebie w proces nauki oraz tworzenia materiałów edukacyjnych.

Podczas kursu języka angielskiego będziesz projektować własne karty konwersacyjne, tworzyć fiszki oraz powtórki językowe, które mają za zadanie pozostawić głęboki ślad w Twojej pamięci, co przełoży się na długotrwałe zapamiętanie materiału.

2. Twoje doświadczenie w procesie nauki języka

Będziesz uczyć się gramatyki przy wykorzystaniu pytań oraz opowiadaniu o swoich własnych doświadczeniach, ponieważ to co odnosi się do Ciebie jest ważne dla Twojego mózgu, co znów przekłada się na lepsze efekty w nauce.

3. Systematyczne powtórki oraz feedback

Wierzymy w systematykę, dlatego każde zajęcia zaczynamy od rozgrzewki językowej oraz krótkiej powtórki materiału. Chcemy, abyś na bieżąco monitorował swoje postępy i wiedział nad czym pracować samodzielnie. Wiemy, że Twój czas jest cenny, dlatego pomagamy Tobie zorganizować naukę efektywnie pomiędzy wspólnymi treningami językowymi.

Zajęcia opierają się maksymalnie na praktyce, dlatego często pracujemy metodą odwróconej klasy. Dostajesz materiały do samodzielnej pracy, a na zajęciach analizujemy i odpowiadamy na Twoje pytania. Nie tracimy czasu na to co możesz spokojnie przeczytać i obejrzeć w domu.

4. Konkretny plan działania i dostęp do materiałów językowych

Pomagamy Tobie w stworzeniu planu nauki oraz motywujemy do samodzielnej pracy, nie powiemy Tobie, że nauczysz się angielskiego w miesiąc, ale gwarantujemy, że dzięki systematycznej pracy i zaangażowaniu szybko zobaczysz efekty. Pomagamy ambitnym i zmotywowanym osobom osiągnąć wymarzone cele językowe.

5. Indywidualne podejście

Ważne są dla nas Twoje osobiste potrzeby, oczekiwania oraz wyzwania, dlatego każdy kurs projektujemy w oparciu o potrzeby danej grupy. Stawiamy na Twój rozwój językowy i najwyższą jakość materiałów.