Audyty językowe dla firm

Profesjonalna ocena poziomu językowego pracowników w oparciu o Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

Nie możesz pozwolić sobie na zatrudnienie osoby o niewystarczających kompetencjach językowych.

Czym jest audyt językowy dla firm?

Audyt językowy to profesjonalna ocena poziomu językowego pracowników w oparciu o Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). System ten wyróżnia sześć poziomów zaawansowania i dokładnie klasyfikuje poszczególne kompetencje. Co więcej, system ten jest respektowany na całym świecie i daje konkretną informację dla przyszłego pracodawcy odnośnie najważniejszych umiejętności językowych: czytanie, słuchanie, pisanie oraz mówienie

Audyt językowy dla firm - czy to propozycja dla Ciebie?

Audyt językowy jest zamawiany zarówno przed duże, międzynarodowe korporacje, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Głównym powodem przeprowadzenia audytu językowego jest sprawdzenie poziomu językowego pracowników, dla których chcemy zorganizować kurs językowy. Audyt językowy dla firm pozwala precyzyjnie ocenić zaawansowanie przyszłych Kursantów, a także doprecyzować ich największe wyzwania, cele oraz nakreślić plan działania. 

 

Audyt językowy to także propozycja dla firm, które szukają pracowników do kontaktu z zagranicznymi partnerami. Jeśli szukasz specjalistów i ostatnim etapem rekrutacji jest sprawdzenie biegłości językowej, audyt to idealne rozwiązanie. Rekruterzy nie zawszę są w stanie rzetelnie określić poziom językowy. Zamówienie profesjonalnego audytu językowego to gwarancja jakości i praca ze standardami określonymi przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Nie możesz pozwolić sobie na zatrudnienie osoby o niewystarczających kompetencjach językowych. 

Jak wygląda audyt językowy dla firm?

Pierwszy etap audytu językowego to specjalnie przygotowany test dla Twoich pracowników czy kandydatów. Test ma na celu sprawdzenie kompetencji z zakresu czytania, pisania i rozumienia ze słuchu.

Kolejnym krokiem w procesie weryfikacji biegłości językowej jest rozmowa z kandydatem w języku angielskim. Warto zaznaczyć, że poszczególne kompetencje mogą być na różnym poziomie. O wiele łatwiej jest nam zrozumieć tekst pisany niż mówiony, dlatego tak ważne jest precyzyjne określenie poziomu i stworzenie spersonalizowanego planu nauki.

W kolejnym etapie lektor sprawdza test i analizuje odpowiedzi. Ocena poziomu to nie tylko literka z cyferką, ale dokładny opis wszystkich 4 kompetencji ze wskazaniem mocnych i słabych stron kandydata.

Ostatnim krokiem audytu językowego jest przedstawienie wyników, rozmowa o celach językowych i potrzebach firmy. Na tym etapie tworzymy plan działania pod profil konkretnej firmy czy potrzeby kandydata. Audyt językowy jest tak naprawdę punktem wyjścia do zaplanowania efektywnego kursu językowego, celującego w podniesienie kluczowych kompetencji.

Audyt językowy pozwala starannie zaprojektować kurs, który spełnia wszystkie potrzeby firmy oraz Kursantów. Zamówienie audytu językowego to pierwszy krok do ogromnych oszczędności dla firmy, ponieważ rzetelna ocena poziomu pozwala od razu pracować nad “słabymi punktami”. Kupowanie gotowych i ogólnych kursów językowych bez sprawdzenia poziomu i potrzeb to kupowanie kota w worku bez gwarancji sukcesu.

Kto zajmuje się przeprowadzaniem audytów językowych dla firm?

W naszej szkole audyty językowe przeprowadzają wyłącznie doświadczeni lektorzy i metodycy. Nie wystarczy dobrze znać język angielski, aby przeprowadzić ocenę poziomu. Nasi specjaliści doskonale znają Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Ponadto, w Treningu Językowym pracują osoby, które zajmują się coachingiem oraz psychologią motywacji. Takie połączenie pozwala precyzyjnie określić poziom, wyznaczyć cele językowe, a także zaprojektować plan działania. 

 

Audyt językowy dla firm to oszczędność Twojego czasu i pieniędzy. Jeśli chcesz, aby Twoja firma wyróżniła się na tle konkurencji, a Twoi pracownicy poczuli się swobodnie mówiąc w języku angielskim, zacznij od audytu językowego. 

 

Sprawdź co możesz zrobić, aby poprawić kompetencje językowe w firmie! 

Audyt językowy dla firm to:

  • rzetelna ocena poziomu językowego pracowników 
  • zaprojektowanie kursu językowego w oparciu o cele i potrzeby firmy 
  • pomoc przy rekrutacji, aby zatrudnić pracowników o odpowiednich kompetencjach językowych 
  • skuteczne planowanie budżetu i oszczędność pieniędzy = kursy szyte pod profil Twojej firmy to wysoka skuteczność i łatwiejsze planowanie wydatków szkoleniowych 
  • sprawne zarządzanie personelem i delegowanie działań osobom, które sprostają językowemu wyzwaniu

Audyt językowy - skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, a następnie ustalimy szczegóły współpracy.  

 

lub zadzwoń do mnie

Agnieszka, tel. 512 394 506

Nasi klienci

Wkrótce skontaktuję się z Tobą

Tymczasem zapraszam na nasze media społecznościowe: