darmowe-aplikacje-do-nauki-angielskiego

Darmowe aplikacje do nauki angielskiego

Dużym zainteresowaniem na blogu cieszą się wpisy o najlepszych darmowych stronach do nauki angielskiego. Ogromną część dnia spędzamy z telefonem, warto więc wykorzystać naszego smartfona właśnie do nauki języka angielskiego. Poniżej subiektywna lista 5 najlepszych darmowych aplikacji do nauki angielskiego!

1. Darmowa aplikacja do nauki angielskich słówek

Nie lubisz wkuwać słówek na pamięć? Aplikacja do nauki angielskich słówek Wordable przychodzi z pomocą! Korzystając z tej apki szybko zapominasz, że w ogóle się uczysz! Aplikacja Wordable podzielona jest na kilka poziomów, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – od poziomu początkującego (A2) do zaawansowanego (C2). Ogromnym plusem tej darmowej aplikacji do nauki angielskich słówek jest słownictwo tematyczne. Znajdziesz tam wyrażenia związane z angielskim biznesowym, a także słówka z branży budowlanej, żywieniowej oraz sprzedaży

Nauka w aplikacji Wordable nie jest nudna, ponieważ do wybory mamy aż 5 gier językowych! Gramy z losowym przeciwnikiem lub zapraszamy do zabawy znajomych z Facebooka. Dodatkowym motywatorem w grze jest zdobywanie punktów, aby przejść do kolejnego etapu. 

To co na pewno polubisz w tej darmowej aplikacji do nauki angielskiego jest wymowa, za każdym razem gdy wybierzesz poprawne słówko, zostaje ono przeczytane przez lektora. Co więcej, jeśli nie znasz wszystkich słówek w poleceniu, możesz przeczytać definicję. Trudniejsze wyrazy są podkreślone i przetłumaczone na język polski wraz z informacją o części mowy.

Myślę, że to zdecydowanie jedna z moich ulubionych aplikacji do nauki angielskich słówek, którą z czystym sumieniem mogę polecić moim Kursantom. 

2. Aplikacja do nauki angielskich przyimków

Wielu moich Kursantów zmaga się z nauką przyimków. Niestety jest to jedno z dużych wyzwań w nauce języka obcego, nawet na zaawansowanym poziomie. Ciężko tutaj o konkretne zasady, które pomogą nam zapamiętać odpowiednie przyimki, więc pozostaje nam nielubiana „pamięciówka”. Możemy jednak urozmaicić naukę przyimków poprzez specjalną aplikację do nauki angielskiego – Preposition master. Ponownie mamy do wyboru kilka poziomów – od początkującego do eksperta, a także osobna kategoria poświęcona przysłowiom. Gra polega na wybraniu odpowiedniego przyimka w jak najkrótszym czasie. 

3. Darmowa aplikacja do nauki angielskiego - news

Nie masz czasu przeglądać angielskich stron w poszukiwaniu interesujących Ciebie wiadomości?

Nic straconego!

Darmowa aplikacja do nauki angielskiego Squid umożliwi Tobie codzienny kontakt z angielskim poprzez wysłanie powiadomienia o nowych artykułach z interesującej Ciebie dziedziny. Lista kategorii jest naprawdę bardzo rozbudowana, dlatego poniżej pokazuję kilka propozycji. Po wybraniu najciekawszych dla Ciebie tematów, codziennie otrzymasz najświeższe newsy, dopasowane specjalnie do Twoich zainteresowań!

Co więcej, aplikacja Squid ma także specjalne artykuły do nauki słownictwa, po przeczytaniu wybranego tekstu możesz sprawdzić swoją wiedzę ze słówek.

Idealne rozwiązanie na wykorzystanie autentycznych materiałów w nauce języka.

4. Darmowa aplikacja do nauki angielskiego - podcasty

O stronach z podcastami pisałam już kilkakrotnie, ale dzisiaj mam do zaprezentowania Google podcast, gdzie znajdziesz zbiór kilkudziesięciu podcastów o naprawdę zróżnicowanej tematyce. Nie polecam tutaj jednej konkretnej kategorii, ponieważ najlepiej jak dopasujesz podcast do swoich zainteresowań. To co jest dla nas najważniejsze to fakt, że jest to całkowicie darmowa aplikacja do słuchania podcastów i możesz osłuchiwać się z językiem angielskim w każdej wolnej chwili. 😉

5. Darmowa aplikacja do nauki angielskiej gramatyki

Nie masz ochoty na noszenie ze sobą grubych książek do nauki gramatyki? Często w ciągu dnia masz chwilę przerwy i chciałbyś w tym czasie poćwiczyć angielski?

Do nauki angielskiej gramatyki polecam aplikację English Grammar in Use & Test. Do wyboru mamy wszystkie najważniejsze zagadnienia gramatyczne, a dodatkowo pary wyrazów, które często sprawiają kłopoty (make vs. do, rise vs. raise itp.). Po krótkiej sesji z gramatyką możecie także rozwinąć swoje umiejętności rozumienia ze słuchu. W aplikacji znajdziesz setki nagrań na każdym poziome zaawansowania. Dodatkowo, do każdego dialogu opracowana jest seria pytań, aby sprawdzić jak dobrze rozumiesz dany materiał. 

Darmowe aplikacje do nauki angielskiego są ratunkiem w systematycznej nauce. Pomyśl ile razy stoisz w korku, czekasz w długiej kolejce, jedziesz pociągiem lub autobusem i masz ochotę powtórzyć angielski. Nie musisz zabierać ze sobą ciężkich książek ani notatek, które są nieporęczne. Zainstaluj darmowe aplikacje do nauki języka angielskiego i poświęć nauce przynajmniej 15 minut dziennie.

A jakie są Twoje ulubione aplikacje do nauki języka angielskiego? Koniecznie daj znać w komentarzu,  wspólnie stwórzmy bazę darmowych materiałów do nauki angielskiego! 

Cheers!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *