strony do nauki jezyka angielskiego - język angielski online

Strony do nauki angielskiego dla zaawansowanych

Dzisiejszy wpis powstał z myślą o osobach szukających stron do nauki języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Kiedy dopiero zaczynasz naukę języka, szybko widzisz postępy. Z każdą kolejną lekcją jesteś w stanie opowiedzieć o sobie coraz więcej, poznajesz praktyczne słownictwo oraz zwroty. Z łatwością znajdujesz czytanki, uproszczone artykuły czy filmiki tłumaczące gramatykę od podstaw. Po dotarciu do poziomu B2, wiele osób ma poczucie stagnacji, nie zauważają już tak szybko postępów, zasób słownictwa i wiedza różnorodnych struktur gramatycznych pozwala im na swobodną komunikację i rozumienie wielu autentycznych materiałów. Mimo poczucia płynności i dużej pewności językowej, wciąż czujemy niedosyt i chęć wspięcia się na kolejny szczebel zaawansowania. Jak zatem to zrobić korzystając z darmowych stron do nauki angielskiego?

1. Darmowy kurs online w języku angielskim

Do you feel like killing two birds with one stone? A gdyby tak doskonalić swój angielski i  jednocześnie rozwijać pozostałe umiejętności czy poszerzać swoje zainteresowania? Kto powiedział, że angielskiego musimy uczyć się z książką w ręku wypełniając luki w ćwiczeniach? Jeśli czujesz, że Twój angielski jest na wysokim poziomie i bez problemu rozumiesz native speakerów, zapisz się na darmowy kurs oferowany przez stronę Future Learn i podnieś swoje kwalifikacje. Co najważniejsze, do wyboru masz dziesiątki darmowych kursów w języku angielskim, tworzonych przez doświadczonych wykładowców, naukowców i ekspertów. Partnerami strony Future Learn jest wiele prestiżowych uczelni, szkół oraz instytucji. Do wyboru masz 4 główne kategorie kursów: Nauczanie, Kodowanie, Biznes i Zarządzanie, Psychologia i Zdrowie. Te darmowe kursy w języku angielskim są idealną propozycją dla wszystkich zaawansowanych uczniów. Kursy prowadzone są online, więc możesz zapoznać się z udostępnionymi materiałami w dowolnym momencie. W zależności od rodzaju kursu, dostajesz także zadania, które możesz wykonać dobrowolnie i podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami kursu. Cykliczne moduły, praktyczne zadania i interakcja z innymi studentami to doskonała motywacja do nauki. Darmowe kursy w dowolnym czasie i miejscu z wykładowcami z całego świata, czy muszę Cię jeszcze dłużej namawiać?

future-learn-strony-do-nauki-jezyka-angielskiego

2. Titbits czyli nauka angielskiego dla zaawansowanych

Kiedy jesteś już zaawansowanym uczniem i swobodnie posługujesz się językiem angielskim, możesz z powodzeniem zanurzyć się w anglojęzycznym świecie i poznać kilka ciekawostek o Anglikach i ich kulturze. Zrozumienie angielskich zwyczajów pozytywnie wpłynie na Twoją motywację. Należy pamiętać, że język to nie tylko suche regułki gramatyczne, ale sposób na wyrażenie unikatowego charakteru danej kultury. Im bardziej jesteś zainteresowany danym krajem oraz jego mieszkańcami, tym łatwiej przychodzi Tobie nauka języka obcego. Nie czekaj i już dziś obejrzyj jeden z odcinków Anglophenia!

3. Nauka angielskiego z native speakerem (nie tylko)dla zaawansowanych

Native Speaker Twoim prywatnym nauczycielem? Nie musisz ograniczać się do jednego nauczyciela, czy jednej lekcji w tygodniu. Platforma engVid zapewnia setki darmowych filmików, w których rodzimi użytkownicy języka angielskiego tłumaczą zawiłości angielskiej gramatyki, kolokacje, a nawet czasowniki frazowe. Nawet zaawansowani uczniowie popełniają błędy gramatyczne, z reguły są tą drobne błędy, czy nawet niuanse językowe. To świetna okazja, aby mieć codzienny kontakt z językiem i zagłębić się w detale, które mają wpływ na podnoszenie Twojego języka na kolejny etap zaawansowania i przybliżania się do poziomu native speakerów. Jeśli jednak nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie z angielskim, niż straconego. Ta strona nie jest tylko dla zaawansowanych uczniów, materiały podzielone są na 3 poziomy: początkujący, średnio-zaawansowany i zaawansowany.

engvid-strony-do-nauki-jezyka-angielskiego

4. Strony z podcastami do nauki angielskiego dla zaawansowanych

Wśród mojego zestawienia darmowych stron do nauki angielskiego dla zaawansowanych uczniów, nie może zabraknąć pozycji z podcastami! Wielokrotnie powtarzam o ćwiczeniu umiejętności słuchania, jest to niezwykle ważne biorąc pod uwagę różnorodne akcenty, a nawet dialekty języka angielskiego. Nawet jeśli do perfekcji opanujesz przydatne zwroty i słownictwo, nie będą one przydatne, jeśli nie zrozumiesz tego co ktoś do Ciebie mówi… Może to być szczególne wyzwanie, kiedy mamy do czynienia z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego. Wielu uczniów ma w szczególności problem z brytyjską odmianą angielskiego. Przychodzę zatem z pomocą i polecam serię podcastów na stronie BBC. Po raz kolejny mamy szeroki wachlarz tematów, moja ulubioną kategorią są podcasty kryminalne. Obecnie jestem w trakcie słuchania podcastu o tajemniczym morderstwie kobiety w Norwegii z początku lat 70.

Wakacyjny kurs angielskiego online

5. Krzyżówka dla osób zaaansowanych

Wisienką na torcie wśród stron do nauki angielskiego dla zaawansowanych jest Guardian wraz ze swoimi językowymi łamigłówkami. Jest to nie lada wyzwanie, nawet dla tych mocno zaawansowanych uczniów, więc jeśli jesteś ambitny i żądny nowych, wyrafinowanych słówek ta strona jest z pewnością dla Ciebie. Niektóre krzyżówkowe hasła są dalekie od oczywistych… ale! to niewątpliwie ciekawa alternatywa na naukę nowego słownictwa i zaznajomienie się z angielską kulturą. 😉

PS. To również świetna gimnastyka dla Twojego mózgu!

strony-do-nauki-jezyka-angielskiego-11

Mam nadzieję, że moje zestawienie darmowych stron do nauki angielskiego dla zaawansowanych pomoże Tobie w codziennej nauce języka. Jeśli szukasz jeszcze więcej inspiracji na aplikację oraz strony do nauki języka angielskiego sprawdź moje poprzednie wpisy:

Darmowe aplikacje do nauki angielskiego 

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego 

To co, od czego rozpoczniesz? 🙂 

Jest wiele stron do nauki języka angielskiego dla osób zaawansowanych, możesz znacząco poprawić swój zasób słownictwa, a także odświeżyć zapomniane konstrukcje gramatyczne, pamiętaj jednak, że nauka języka to przede wszystkim komunikacja i rozmowa. Dbaj o stały rozwój wszystkich kompetencji językowych i korzystaj z języka w różnorodnych sytuacjach. 

Jeśli chcesz przenieść swój angielski na jeszcze wyższy poziom zaawansowania, wyeliminować drobne błędy, popracować nad wymową, aby czuć się pewnie i swobodnie w każdej sytuacji, sprawdź naszą ofertę nauki z prywatnym trenerem językowym. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.