dla początkujących

Jak zacząć naukę języka angielskiego od podstaw?

Z jakiego powodu chcesz rozpocząć przygodę z nauką języka angielskiego od podstaw? 

Wymarzone zagraniczne wakacje bez stresu i wstydu? Chcesz doświadczać nowej kultury, rozmawiać z lokalnymi mieszkańcami i smakować miejscowej kuchni?

A może masz dość obecnej pracy i zamierzasz aplikować do nowej firmy? 

Masz niezbędne wykształcenie, lata pracy, a jedyne co Ciebie ogranicza to brak znajomości języka angielskiego? 

Pragniesz być niezależny, rozwijać karierę zawodową i podróżować? 

Pomoże Ci w tym język angielski, język który otwiera furtki na całym świecie.

Dobry plan to podstawa - nauka języka angielskiego od podstaw

Naukę języka angielskiego od podstaw warto zacząć od ustalenia celu nauki i stworzenia wstępnego planu. Dobra organizacja to połowa sukcesu i pomaga iść do przodu, szczególnie w kryzysowych momentach

 

Zacznij od przeanalizowania poniższych pytań. 

Nauka języka angielskiego od podstaw 

  1. Co sprawia, że chcesz uczyć się języka angielskiego?
  2. Co stanie się możliwe? Co zmieni się w Twoim życiu? 
  3. Co pomoże Tobie w nauce? Co już wiesz o swoim stylu uczenia się (co sprawdzało się w przeszłości/ co nie przyniosło pożądanych efektów)? 
  4. Kiedy masz najwięcej czasu na naukę i chłonny umysł? 
  5. Ile czasu w ciągu dnia poświęcisz na doskonalenie umiejętności językowych? 
  6. Z jakich materiałów chcesz korzystać? 

 

Pierwsze dwa pytania są szczególnie ważne w kontekście motywacji. Z reguły zaczynamy z dużym optymizmem i energią do działania. Jednak motywacja to nie tylko rozpoczęcie działania, ale przede wszystkim kontynuowanie przedsięwzięcia. Twoje dlaczego będzie “pchać” Ciebie do działania i przypominać co tak naprawdę kryje się za Twoją nauką.

 

Nawet jeśli zaczynasz naukę języka angielskiego od podstaw to masz już ogromne doświadczenie ze zdobywaniem wiedzy w innych dziedzinach. Czerp ze swoich własnych zasobów i przeanalizuj co sprawdza się u Ciebie najlepiej. Dzięki temu unikniesz błędów z przeszłości i z zapałem będziesz rozpoczynać sesje językowe.

Osłuchaj się z językiem - nauka języka angielskiego od podstaw

Zacznij przygodę z nauką języka angielskiego od podstaw od słuchania. Angielska wymowa jest bardzo nieregularna i ciężko tutaj o konkretne zasady. Tak naprawdę należy sprawdzić każde nowe słówko, aby nie popełnić językowej wpadki. Słuchaj jak najwięcej nawet jeśli jesteś dopiero nowicjuszem.

Alfabet litery - nauka języka angielskiego od podstaw

Tutaj zapoznasz się z literami alfabetu:

KLIKNIJ

Wymowa brytyjska alfabetu - nauka języka angielskiego od podstaw

Zachęcam Ciebie też do obejrzenia tego filmiku. Pomimo, że jest w całości po angielsku możesz przyjrzeć się i odwzorować ułożenie ust przy wymawianiu poszczególnych dźwięków: 
KLIKNIJ

Wymowa nowych słówek - nauka języka angielskiego od podstaw

Kiedy stawiasz pierwsze kroki, a raczej wymawiasz pierwsze słowa w języku obcym wszystko jest nowe i nieco trudne. To normalne. Musisz oswoić się z nowymi dźwiękami i poćwiczyć wymowę. Zbuduj w sobie nawyk sprawdzania zwrotów, aby od samego początku wymawiać je prawidłowo. Najprostszym sposobem jest odsłuch z internetowego słownika.

Słownik języka angielskiego online - nauka języka angielskiego od podstaw

Tutaj znajdziesz naprawdę poprawny słownik internetowy wraz z przykładami zdań i możliwością odsłuchania wyrazu:

KLIKNIJ

Słowa wymawiane przez natywnych użytkowników języka - nauka języka angielskiego od podstaw

Jeśli jesteś nieco bardziej dociekliwy to polecam niesamowitą stronę Forvo! Znajdziesz tam słowa wymawiane przez native speakerów z różnych części świata. Staraj się od samego początku nauki języka angielskiego od podstaw osłuchiwać się z różnymi wariantami języka. Bądź otwarty, bo angielski to nie tylko perfekcyjne dialogi z podręczników. Jeśli chcesz naprawdę nauczyć się języka obcego to sięgaj po autentyczne treści. 

KLIKNIJ

Angielski dla początkujących z filmów? - nauka języka angielskiego od podstaw

Na koniec mam dla Ciebie prawdziwy klejnot! Nauka języka angielskiego od podstaw przy wykorzystaniu bajek, filmów i seriali. Uczysz się wraz z bohaterami ulubionych serii. Brzmi zbyt dobrze? Przekonaj się na własnej skórze, tylko ostrzegam, ta strona do nauki języka angielskiego dla początkujących naprawdę wciąga! Załóż bezpłatne konto, wybierz poziom beginner i rozkoszuj się swoimi kolejnymi osiągnięciami językowymi. 

KLIKNIJ

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *