strony-do-nauki-języka-angielskiego

Darmowe strony do nauki języka angielskiego – cz. II

Jednym z najczęściej czytanych artykułów na blogu jest tekst o darmowych stronach do nauki języka angielskiego. Wysoki poziom wyświetleń tego zestawienia skłonił mnie do stworzenia kolejnej listy przydatnych stron do nauki języka angielskiego. Mam nadzieję, że to pomoże Wam jeszcze lepiej zorganizować codzienną naukę.

1. Strona do nauki języka angielskiego z podcastami

TeacherLuke to strona, o której opowiedział mi jeden z uczniów. To zdecydowanie propozycja dla osób, które mają czas na dłuższe sesje z językiem angielskim. Tematyka podcastów jest naprawdę różnorodna (varied), od typowo brytyjskich zwyczajów do wskazówek jak uczyć się angielskiego skutecznie. Osłuchiwanie się z native speakerem niewątpliwie ćwiczy Twoje umiejętności rozumienia ze słuchu. Ponadto, Luke jest doświadczonym nauczycielem i dzieli się cennymi radami na blogu. Ta strona do nauki języka angielskiego oferuje aż godzinne podcasty, nie martw się jednak jeśli nie masz aż tyle czasu w ciągu dnia. Każdy odcinek możesz podzielić na kilka 15 minutowych sesji. To co jest najważniejsze w nauce języka to systematyka i codzienny kontakt z angielskim.

teacherluke - strona do nauki języka angielskiego

2. BBC czyli niezawodna strona do nauki języka angielskiego

Jeśli jesteśmy już w temacie słuchania, po raz kolejny muszę zaproponować Tobie BBC. Tym razem jest to seria krótkich filmików o nazwie How it feels to be human. Ta strona do nauki angielskiego oferuje cały wachlarz fascynujących tematów dotyczących ludzkich emocji! Oprócz nauki angielskiego masz niesamowitą możliwość, aby dowiedzieć się jak emocje i różne sytuacje życiowe wpływają na Twój umysł i postrzeganie świata. Ta 5 minutowa porcja wiedzy może być świetnym tematem na rozgrzewkę podczas kolejnych zajęć z języka angielskiego. 😉 Co więcej, ta seria ma jeszcze jeden plus w kontekście nauki języka obcego. Emocje wpływają na lepsze zapamiętywanie materiału. Muszę przyznać, że niektóre tematy skłoniły mnie do dłuższych przemyśleń. Ciekawe, który filmik zrobi na Tobie największe wrażenie i skłoni do głębszych refleksji?

BBC - strony-do-nauki-języka-angielskiego

3. Strona do nauki języka angielskiego dla miłośników książek

Ta propozycja jest dla wszystkich, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym! A w szczególności dla moli książkowych (bookworms), którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kilku stron ulubionej książki. Co powiesz na całą biblioteczkę angielskich e-booków na wszystkich poziomach zaawansowania? Nawet jeśli dopiero zaczynasz naukę angielskiego, masz okazję zanurzyć się w świecie autentycznych materiałów, które pozwolą Tobie wchłonąć całą masę przydatnego słownictwa i oswoić się z konstrukcjami gramatycznymi. Znajdziesz tam książki od poziomu A1 do C2,  a jeśli interesuje Ciebie konkretny gatunek literacki, zajrzyj do zakładki genres. Ta strona do nauki angielskiego jest zupełnie darmowa, jednak aby mieć dostęp do wyświetlanych treści, musisz założyć konto. Trwa to niecałą minutę, ponieważ strona nie wymaga nawet kliknięcia w linki potwierdzające założenia konta. Nie pozostaje Tobie nic innego jak znaleźć wciągającą lekturę (page-turner) i oddać się przyjemności czytania.  🙂 

nauka języka angielskiego online

4. Co zamiast Netflixa?

Platformy z serialami czy filmami stały się na tyle popularne, że wiele osób rezygnuje już z tradycyjnej telewizji. Netflix czy HBO umożliwia nam oglądanie seriali w oryginale, co niewątpliwie ćwiczy Twoje umiejętności rozumienia ze słuchu. Jednak nie ma co się oszukiwać, że oglądanie Gry o Tron w oryginale to bułka z masłem (a piece of cake). Często musimy nieźle wytężyć słuch (strain our ears) i sprawdzić (look up) kilka słówek, żeby swobodnie podążać za akcją serialu. W ramach alternatywy mam dla Ciebie platformę ORORO, na której znajdziesz kultowe seriale i filmy po angielsku z angielskimi napisami. Powiesz nic nowego, hmm? A jednak mam tutaj małą niespodziankę! Po najechaniu kursorem na słówko w napisach, pojawia się definicja. Nie musisz już tracić czasu na przerywanie oglądania i sprawdzanie słówek w słowniku.

Netflix - nauka języka angielskiego poprzez oglądanie filmów

5. Strona do nauki języka angielskiego dla ciekawych świata

Po obejrzeniu ulubionego serialu i przeczytaniu interesującej książki pora na krótkie nowinki ze świata na stronie Curiosity! Staram się znajdować dla Ciebie strony do nauki języka angielskiego, które oferują wiele wariantów tematycznych – do wyboru, do koloru (take your pick)! Do mnie najbardziej przemawia seria artykułów o rozwoju osobistym (personal growth). Dużą zaletą tej strony są względnie krótkie artykuły, ciekawa tematyka i przystępne słownictwo. 😉 Polecam podjąć czytelnicze wyzwanie!

nauka angielskiego online - wiadomości po angielsku online

Cały czas trzymam się zasady, że systematyka, zaangażowanie i różnorodność ćwiczeń jest kluczem do sukcesu językowego. Wybierz strony do nauki języka angielskiego, które są dla Ciebie najbardziej interesujące i już dzisiaj zaplanuj swoją sesję z angielskim! Podziel się w komentarzu swoimi ulubionymi stronami do nauki angielskiego i koniecznie daj znać, czy czekasz na kolejne zestawienie przydatnych stron do nauki języka angielskiego. 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *