Biznesowe negocjacje

List motywacyjny po angielsku – jak napisać?

List motywacyjny, który składamy potencjonalnemu pracodawcy jest znakomitym uzupełnieniem naszego CV. Przez pryzmat najmocniejszych stron naszego charakteru wyjaśniamy, co nas motywuje do podjęcia danej pracy oraz jak zamierzamy kształtować naszą ścieżkę rozwoju w nowym zawodowym kontekście. List motywacyjny w języku angielskim stanowi doskonałą wizytówkę kandydata, wskazuje na szczere zaangażowanie i może sprawić, że dzięki niemu dostaniemy wymarzoną pracę.

Od czego zacząć list motywacyjny po angielsku

Przed rozpoczęciem pisania listu należy bardzo wnikliwie przyjrzeć się własnej osobie i dokonać analizy kluczowych cech naszego charakteru, które mogą wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie kandydatury. Czy to jest trudne? Okazuje się, że trochę tak. CV jest jedynie pierwszą linią auto prezentacji. którego rozwinięciem i zwieńczeniem jest właśnie list motywacyjny. Pisząc go, warto wziąć kartkę, długopis i rozpisać starannie, jak nasza osoba może niezastąpioną wartością dodaną dla przyszłej firmy. Należy zatem szczerze rozważyć następujące aspekty.

Moje mocne i słabe strony

Wypisz konkretnie, jakie posiadasz mocne cechy charakteru i jakie może być ich przełożenie na rozwój firmy, w której chcesz pracować. Cierpliwość, sumienność, kreatywność, dbałość o szczegóły, punktualność, zaangażowanie to tylko nieliczne, które powinny pojawić się w takiej analizie. Z drugiej strony, jakie posiadasz słabe strony charakteru i czy można obrócić je, na potrzeby rekrutacji, w mocne. Mogą być to: dążenie do wyznaczonych celów, upartość, pracoholizm (budzący u pracodawcy bardzo negatywne odczucia) czy wielozadaniowość. Zamiast, na przykład, wspominać o pracoholizmie możemy napisać, że wytrwale dążymy do płynnego zarządzania ilością obowiązków.

Życie prywatne vs życie zawodowe

List motywacyjny jest doskonałą przestrzenią do przekonania pracodawcy jak nasze życie prywatne może wspierać pracę zawodową. Jeśli posiadamy dzieci wtedy możemy wspomnieć, że jako odpowiedzialny rodzic umiemy świetnie zarządzać wieloma projektami na raz i doprowadzać sprawy do końca, ciesząc się z założonych efektów. Jeżeli uprawiamy sporty, jest to również cenna informacja dla pracodawcy ponieważ mówi ona o wytrwałości, pasji i samo dyscyplinie. Warto więc przyjrzeć się, jak życie prywatne potrafi wspierać życie zawodowe.

List motywacyjny po angielsku, czy jest trudniej?

Napisanie dobrego listu motywacyjnego po angielsku będzie uzależnione od prawidłowej analizy umiejętności oraz zestawu cech, które będą kluczowe w przyszłej pracy. Co więcej, list w języku angielskim, dzięki użytym zwrotom branżowym, może pokazać pracodawcy nasz poziom językowy i zainspirować do dalszej rozmowy kwalifikacyjnej. W tym miejscu bardzo ważna rada. Przykładowe zwroty angielskie w liście motywacyjnym powinny nawiązywać do branży, w której zamierzamy pracować. Słowa powinny wspierać ten przekaz. Dzięki temu, pracodawca będzie pod wrażeniem profesjonalizmu oraz zaangażowania. Oczywistą sprawą są szczerość i prawdziwe intencje, które list motywacyjny ujawni czytelnikowi.

O czym należy pamiętać podczas pisania listu motywacyjnego po angielsku

Należy unikać długich, skomplikowanych zdań, które wprowadzą jedynie chaos i z pewnością nie należą do czytelniczej przyjemności. Język angielski jest czasem dynamicznym i konkretnym. Dobra treść będzie zależeć od odpowiedniego zestawu czasowników charakterystycznych dla branży. Zatem, jeśli ubiegamy się, na przykład, o stanowisko sprzedawcy lub dyrektora eksportu warto posługiwać się następującymi zwrotami.

  • I perceive each sale a challenge and a great opportunity to make it happen.
  • What is more, I help it thrive and provide thorough feedback throughout cooperation process.
  • I reckon export as a global platform for cooperation.
  • Mutual financial benefit and satisfaction become priority.
  • The utmost focus of my working style is…

O czym jeszcze należy pamiętać?

W liście motywacyjnym w języku angielskim warto również opisać skrótowo jedno z naszych najważniejszych osiągnieć zawodowych. Informacja ta wpłynie korzystnie na naszą wiarygodność i wzbudzi zaufanie pracodawcy.Możemy więc napisać:

  • I am very proud of succeeding in…
  • One of the most important cases I managed to perform was…
  • The most precious accomplishment in my career was to…
  • The way I directed it made it a truly successful business.

Podsumowanie

Pisanie listu motywacyjnego po angielsku należy do aktu twórczego, do którego warto się przyłożyć. Począwszy od analizy naszych mocnych/słabych stron i tego jak wykorzystamy je w nowym miejscu pracy przez pryzmat największych osiągnieć zawodowych. Zwieńczeniem listu motywacyjnego będzie wyrażenie szczerej intencji współpracy, zapewnienie pracodawcy o świadomym wyborze zawodu i autentyczność, którą osiągniemy, również, dzięki zwrotom branżowym i warstwie językowej charakterystycznej dla przyszłego stanowiska. Zasięg naszej pracy jest od dawna globalny zatem kto, jeśli nie my, wiemy najlepiej, które słowa i wyrażenia w języku angielskim stanowią znakomitą bazę do stworzenia listu motywacyjnego. Dzięki temu, przekonanie przyszłego szefa do naszej osoby będzie drobną formalnością.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *